Hasta Bilgilendirme

          Sayın hastalarımız kliniklerimizde 3. Basamak sağlık hizmeti verilmektedir. Bu; özel klinik ya da temel diş sağlık hizmeti verilen kliniklerde çözümlenemeyen işlemlerin eğitim öğretim amaçlı olarak asistan ve öğretim üyelerinin gözetiminde stajyer öğrenciler tarafından ve ayrıca komplike vakaların duruma göre asistan ve öğretim üyelerince randevu düzeninde kabulü anlamına gelmektedir. Bahsi geçen bu durum vakanın zorluğu ve operasyon sırasında ortaya çıkabilen komplikasyona göre hastaya yapılan işlemin süresinin uzamasına yol açabilmektedir. Bu sebepten ötürü sizlere verilmiş olan randevu saatlerinde ufak gecikmeler olabilmektedir.
 

          Zemin katta oral diagnoz ve radyoloji (ilk muayene ve film), depolar, idari bölüm ve öğrenci bloğuna geçiş yer almaktadır. Birinci katta ağız, diş ve çene cerrahisi bölümü ve karşısında karadeniz bölgesi engelliler genel anestezi kliniği yer almaktadır. İkinci katta dişsiz bireylerin tedavilerinin yapıldığı protetik diş tedavisi bölümü ve karşısında diş eti hastalıkları ve tedavisiyle uğraşan periodontoloji bölümü yer almaktadır. Üçüncü katta koruyucu ve onarıcı (dolgu) diş tedavilerinin yapıldığı restoratif diş tedavisi bölümü hemen karşısında aşırı çürük durumu sergileyen dişlerin tedavilerinin (kanal) yapıldığı endodontik diş tedavisi yer almaktadır. Dördüncü katta koruyucu ve onarıcı (dolgu) tedavilerinin ve eksik dişler için yer tutucu tedavilerinin yapıldığı pedodonti bölümü ve karşısında çapraşık diş tedavileri, çeneler arası uyumsuzlukların giderildiği ortodonti bölümü yer almaktadır. En üst katta dekanlık ve personel yemekhanesi yer almaktadır.


          Fakültemiz kliniklerinde hasta kabulü klinik sekreterlerine başvuru sırasına göre yapılmaktadır. Bir önceki seansta diş çekimi ya da operatif işlem yapılmış hastaların dikiş alınması ya da kısa sürede gerçekleştirilebilecek pansuman vs klinik işlemlerinde klinik koltuklarımızın hızla boşaltılabilmesi ve sizlere daha hızlı bir şekilde hizmet verebilmek amacıyla duruma göre öncelik tanınabilmektedir. Klinik sıranızı - isminizi ekranlardan izleyebilirsiniz.